Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych dobiegł końca. Przez cały październik uczniowie mogli brać udział w organizowanych przez naszą bibliotekę zajęciach. W związku z tegorocznym hasłem – „Tu kwitnie wyobraźnia” – tematem przewodnim wszystkich naszych propozycji była kreatywność i fantazja. Uczniowie klas II a oraz c SP nr 3 w Płońsku, II oraz III SP w Siedlinie, IV z SP nr 4 oraz II pb SOSW w Płońsku, podczas zajęć pt. „Hirameki — obłoki mojej wyobraźni”, szukali w chmurach i plamach farby ukrytych kształtów: zwierząt, przedmiotów czy bajkowych postaci. Inspiracją do lekcji był wiersz „Magiczna chmurka” Anny Koprowskiej-Głowackiej oraz książka „Hirameki” duetu Peng i Hu. Dzieci z zerówki z SP w Dzierzążni i SP nr 1 w Płońsku mogły też wysłuchać historii „Noc w bibliotece”, zaś uczniowie klasy I a i b „Magii ukrytej w książkach” zaprezentowanych w formie teatrzyku Kamishibai. Grupa 6-latków z SP nr 3 Płońsku poznała sposoby na kreatywne wykorzystanie kropki i kreski na zajęciach pt. „Spotkanie kropki z kreską”. Starsi zaś uczniowie — z klasy VII z SP w Siedlinie oraz SP nr 4 w Płońsku — na zajęciach pt. „Trochę inna Wisława Szymborska” na podstawie książki „Szalik” Michała Rusinka poznawali mniej znane fakty z życia Wisławy Szymborskiej. Mieli też okazję spróbować własnych sił w niełatwej sztuce poezji, pisząc lepieje – gatunek mało znany a uprawiany przez Szymborską.