21 września odbyło się pierwsze, w nowym roku szkolnym, spotkanie dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu płońskiego. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwu Płońsk, tradycją stało się już organizowanie tych spotkań w szkółce leśnej w Kucharach Królewskich. Spotkanie rozpoczęłyśmy częścią organizacyjno-informacyjną. Zaprezentowałyśmy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/24, harmonogram spotkań dla nauczycieli, tematykę sieci współpracy.  Potem nadeszła pora na warsztaty, o których poprowadzenie zwróciłyśmy się do pani Beaty Michalak, nauczycielki wychowania fizycznego w ZS nr 2 w Płońsku. Najpierw krótko omówiła ona wpływ aktywności fizycznej na zdrowie oraz podkreśliła konieczność zachęcania dzieci do aktywności fizycznej. Później, już praktycznie,  zademonstrowała na naszej grupie atrakcyjne zajęcia, które można poprowadzić zarówno z młodszymi dziećmi, jak i młodzieżą. Były ruchowe zabawy integracyjne, zumba oraz nauka podstaw techniki nordic walking. Spotkanie zakończył tradycyjny grill.