23 września odbyło się pierwsze w tym roku   szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy   powiatu płońskiego. Dzięki uprzejmości   Nadleśnictwa Płońsk  spotkania te mogą odbywać   się w leśniczówce w  Kucharach Królewskich. Część   organizacyjno - informacyjną spotkania poprzedziły   warsztaty „Kolor ma moc! – jak inspirować się   przyrodą w pracy nauczyciela”. Warsztaty   przygotowały i poprowadziły Milena Jakubiak               i Agnieszka Sabalska – nauczycielki ze Szkoły   Podstawowej nr 3 w Płońsku. Przy niezwykle pięknie   udekorowanym stole koleżanki zaprezentowały jesienne kwiaty, owoce. Omówiły znaczenie kolorów     i ich wpływ na samopoczucie. Nie zabrakło też nastrojowej muzyki. Po części teoretycznej uczestniczki spotkania   tworzyły jesienne ozdobne kompozycje. Prowadzące stworzyły też mini ścieżkę sensoryczną, która doskonale się sprawdzi w czasie zajęć z dziećmi. Po części warsztatowej kierownik   biblioteki – Renata Grabowska przedstawiła ofertę edukacyjną Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku na rok szkolny 2022/23. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się grillem.