Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to dla bibliotekarzy święto absolutnie wyjątkowe. W końcu cóż byśmy robili bez książek!? W tym roku wspólne świętowanie rozpoczęliśmy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie. Razem poznawaliśmy niezwykle bogaty i różnorodny świat książek. Oglądaliśmy książki malutkie i duże, z obrazkami i bez, pachnące i mięciutkie jak poduszka, takie które chowają się w teczce lub skrzyneczce i takie, które zwijają się jak harmonijki. Ten zbiór ciekawych książek zawędrował następie do Przedszkola Kangurek, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez dzieci i opiekunów grupy Pingwinki. Mimo swoich zaledwie czterech lat, dzieci niesamowicie dużo wiedziały o książkach i bibliotece. Bardzo nam z tego powodu miło! W dniu święta naszą bibliotekę zaprezentowałyśmy uczniom klasy IIJ z ZS nr 2 w Płońsku. Dowiedzieli się oni co nieco o specyfice naszych zbiorów, o naszej działalności i zasadach korzystania z naszej biblioteki. W drugiej części zajęć porozmawialiśmy trochę o tym, jak nie dać się fake newsom. Na zakończenie obchodów znów gościłyśmy maluchy, tym razem z Przedszkola nr 3 w Płońsku. Dzieci, poza tym, że oglądały książeczki, dowiedziały się również, czym jest biblioteka, po co nam takie miejsce, i co to w ogóle znaczy „wypożyczyć”. Dziękujemy wszystkim grupom za fantastyczne zajecia!

(me)