Za nami XX Tydzień Bibliotek. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza –   BIBLIOTEKA!. Hasło to doskonale oddaje ofertę współczesnych bibliotek, ich różnorodność  i   dostosowanie do potrzeb środowiska, w którym działają. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku włączając   się w obchody bibliotekarskiego święta, przygotowała ofertę dla różnych grup odbiorców. Tradycyjnie,   jak co roku, był bookcrossing. Cieszy duże zainteresowanie przeznaczonymi na ten cel książkami.   Renata Grabowska prowadziła zajęcia „Wierszolandia”, w których uczestniczyły 5-latki z Przedszkola nr 3 oraz Przedszkola Mali Giganci a także dzieci z klasy „0” oraz z klas Ib i IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku.  Przygotowaliśmy okolicznościowe wystawki „ Z książką zawsze i wszędzie” oraz „Moja, Twoja, Nasza”. Tradycją również stały się wyjazdy edukacyjne dla nauczycieli bibliotekarzy. Tym razem wybór padł na Muzeum Szlachty Mazowieckiej oraz zamek w Ciechanowie. Z przyjemnością obejrzałyśmy prezentowane wystawy, oprowadzane przez przemiłą panią przewodnik. Zamek zaś, choć nie odzyskał dawnego blasku, to dzięki zabiegom konserwatorskim oraz rewitalizacji prowadzonej od 2010 r.,  wart jest obejrzenia. Tym bardziej, że widok z wież zamkowych jest piękny.