6 września 2021r. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku gościła grupę „Sówki” z Przedszkola nr 3. Grupa ta uczestniczy w akcji Narodowe Czytanie,  zainicjowanej w 2012 roku  przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich i ma na celu popularyzację czytelnictwa. Czytaliśmy już książki Sienkiewicza, Żeromskiego  czy Fredry a w tym roku wybór padł na „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  Wychowawczyni „Sówek” pani Marzanna Markiewicz  opowiedziała dzieciom o akcji i o tym, jak ważne jest czytanie w rozwoju każdego człowieka. Opowiedziała też o rodzinie Dulskich, aby ułatwić dzieciom zrozumienie tekstu. Następnie wspólnie z Renatą Grabowską przeczytały wybrany fragment książki. Później Renata Grabowska opowiedziała dzieciom o naszej bibliotece, oprowadziła je po niedostępnych dla czytelników pomieszczeniach i zaprezentowała im nietypowe książki, które posiadamy w naszych zbiorach, np. książeczki typu pop-up, sensoryczne czy leporello.