zembrzyckigl10 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbył się wieczór autorski, którego bohaterem był Zdzisław Zembrzycki – poeta, autor pięciu tomików wierszy: „Zmysłowość”, „Gorzko-Słodko”, „Wiersze z butonierki”, „Przeminęło nie tylko żartem”. Ostatni, „Ziemskie anioły”, dał tytuł naszemu spotkaniu. Motywem przewodnim twórczości pana Zdzisława są kobiety. Z przyjemnością słucha się jego poezji bo widać, że autor kocha kobiety, zachwyca się nimi a odrobina erotyki, która gdzieniegdzie się pojawia dodaje szczyptę pikanterii i niekiedy wywołuje rumieniec na twarzach słuchaczy. Oprócz erotyków pan Zdzisław pisze tez fraszki i limeryki. W wieczorze udział wzięli także, prezentując swoje prace, Milena Bandurska - malarka i Sławomir Zembrzuski – rzeźbiarz. Nieodłącznym elementem wieczorów artystycznych w naszej Bibliotece jest też występ uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. w Płońsku. Młodzieży towarzyszył Andrzej Izydorczak – akompaniament i Anna Koźniewska, która jak nikt, potrafi pięknie opowiadać o muzyce.