W dniach 28 lutego – 3 marca odbyły się zajęcia z cyklu „ Smyki lubią wierszyki na giętkie języki” z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego 21 lutego. Karczewska Katarzyna – (bibliotekarz naszej placówki) odwiedziła 4 grupy 6-latków w szkołach powiatu płońskiego: w Zaborowie, Polesiu, Sarbiewie i Dzierzążni. Były to spotkania z literaturą dziecięcą połączone z zabawami logopedycznymi. Pierwsze z cyklu spotkanie dotyczyło „Wiejskiego podwórka”. Dzieci uczestniczyły w zabawie ortofonicznej „Kurnik z grzędą”, układały puzzle przedstawiające wiejskie podwórko, odgadywały nazwy zwierząt słysząc ich nagrane odgłosy, same naśladowały niektóre z nich, odgadywały zagadki, których bohaterami byli czworonożni mieszkańcy wiejskiej zagrody, wysłuchali wierszy Jana Brzechwy, m.in. Kwoka, Kaczka- Dziwaczka, Psie smutki. Każde spotkanie kończyło oglądanie albumów ( ze zbiorów BP w Płońsku) o zwierzętach szczególnie bliskim dzieciom: psach , kotach i ... koniach.  Kolejne spotkania za miesiąc.

(kk)