kuferekglWędrujący kuferek pełen bajek to nowa forma wspierania czytelnictwa wśród dzieci, zainicjowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płońsku.  Jest to sympatyczna forma promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków. Kuferek wręczany jest bezpośrednio dzieciom,  które mają okazję posłuchać  też ciekawostek o książkach. Prezentowana jest również zawartość kuferka. A chcemy, aby była ona rzeczywiście atrakcyjna. Kuferek wypełniony jest książeczkami  kolorowymi, pięknie ilustrowanymi, znajdującymi się na listach dziecięcych bestsellerów. Staramy się, aby zawierał książeczki, których w bibliotece szkolnej nie ma. Książki czyta dzieciom wychowawca. Potem kuferek wędruje do następnej grupy.  Po przeczytaniu książek we wszystkich grupach przedszkolnych,  wraca do biblioteki i jest przekazywany kolejnej placówce. We wrześniu nasze kuferki zawędrowały do SOSW w Płońsku, SP w Zaborowie i SP w Sarbiewie. Gdy przywędrują do nas z powrotem, zostaną przekazane do oddziałów przedszkolnych w szkołach  w Kołozębiu, Kucicach i SP nr 3 w Płońsku.