kuchary2016glTradycyjnie pierwsze spotkanie organizacyjne nauczycieli i bibliotekarzy z powiatu płońskiego odbyło się w Kucharach Królewskich. Ten rok jest dla nas szczególnym wyzwaniem. Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży – to jeden z priorytetów polityki oświatowej na bieżący rok szkolny. Na spotkaniu przedstawiłyśmy ofertę edukacyjną naszej biblioteki przygotowaną pod kątem wspierania szkół w realizacji założeń polityki oświatowej państwa. Spotkanie miało także na celu zdiagnozowanie potrzeb środowiska i poznanie oczekiwań nauczycieli wobec naszej placówki. Rozmowy merytoryczne przy arkuszach diagnostycznych, pozwoliły nam ocenić na ile interesujące i potrzebne będą zaplanowane przez nas działania. Żywa dyskusja dotycząca szczegółów przedsięwzięć, liczne deklaracje uczestnictwa pozwoliły nam stwierdzić, że nasze propozycje trafiły w oczekiwania adresatów. Stała współpraca z wieloma nauczycielami pozwala nam na ciągle rozszerzanie naszej oferty edukacyjnej. Mniej formalny charakter spotkania i miła atmosfera przy ognisku mają niewątpliwie wpływa na to, że kontakty ze środowiskiem oświatowym od lat układają się bardzo dobrze i współpraca rozwija się w wielu kierunkach.