3 marca 2015 r. – Targi Edukacyjne

targi2015gl3 marca 2015 r. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku odbyły się Targi Edukacyjne. Hasłem tegorocznych targów było „Wiedza i aktywność szansą na sukces”. Oferta targów adresowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która stoi przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Targi są doskonała formą promocji dla szkół wyższych oraz policealnych, pozwalającą dotrzeć bezpośrednio do uczniów. Na tegorocznych targach ofertę swą prezentowało 27 wystawców. Były wśród nich uczelnie państwowe, prywatne, szkoły policealne, instytucje rynku pracy a także Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku. Udział w targach wzięło ok. 500 uczniów ze szkół w Płońsku , Raciążu i Czerwińsku. Targom towarzyszyły zajęcia informacyjne prowadzone przez WUP Filia w Ciechanowie, PUP w Płońsku i CEiPM OHP w Ciechanowie oraz warsztaty prowadzone przez pracowników z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Płońsku. Imprezę uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płońsku. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku w targach uczestniczyła drugi raz. Jest to bowiem doskonała forma promocji w środowisku. Staramy się pokazać różnorodność działań biblioteki i zachęcić do korzystania z naszej oferty nie tylko nauczycieli, ale też studentów, młodzież uczącą się a także osoby poszukujące pracy.

(fot. Katarzyna Rólka)