„Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli” – plenerowy panel dyskusyjny

28.9Powoli tradycją staje się, że nasze pierwsze spotkanie z nauczycielami w nowym roku szkolnym odbywa się w leśniczówce w Kucharach Królewskich, ponieważ oprócz omawiania tematów zawodowych staramy się też integrować środowisko nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych. W związku z aktualną polityką oświatową państwa, zmierzającą do pełniejszego włączenia bibliotek pedagogicznych  w proces wspomagania szkół, bieżący rok szkolny rozpoczęłyśmy panelem dyskusyjnym na ten temat. Wprawdzie dla nas projekt wspomagania nauczycieli nie jest niczym nowym, gdyż od lat biblioteka to zadanie wypełnia, m. in. w ramach cyklu „Nauczyciele – nauczycielom”, niemniej jednak staramy się systematycznie poszerzać naszą ofertę i włączać do współpracy coraz większą grupę nauczycieli. Również nasze piątkowe spotkanie przyniosło wiele ciekawych pomysłów, których realizację będzie można śledzić na stronach www naszej placówki.