„Biblioteka Pedagogiczna jako źródło informacji naukowej” - zajęcia edukacyjne

22.10Coraz częściej uczniowie płońskich i powiatowych szkół średnich korzystają      z naszego księgozbioru.  Dlatego też, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęliśmy prowadzenie  zajęć edukacyjnych przygotowujących uczniów do aktywnego korzystania ze zbiorów i usług naszej biblioteki. W bieżącym roku szkolnym na „pierwszy ogień” poszli uczniowie klasy II B I LO wraz z polonistką p. Justyną Sarzalską. Temat lekcji  brzmiał „Biblioteka Pedagogiczna jako źródło informacji naukowej”.  Tradycyjnie, poza wykładem, poprowadzono część warsztatową, podczas której młodzież uczyła się obsługi katalogu on-line oraz elektronicznego zamawiania i rezerwacji książek. Wkrótce rozpoczniemy kolejną edycję  cyklu szkoleń  dla klas maturalnych.