„Wykorzystanie origami w tworzeniu dekoracji na uroczystości szkolne” –    warsztaty z cyklu                             „Nauczyciele – nauczycielom”

25.10Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty  z cyklu „Nauczyciele – nauczycielom” dotyczyły origami. Krystyna Makowska, nauczycielka z SP nr 2 w Płońsku,  poprowadziła warsztaty pokazujące, jak starą japońską sztukę  składania papieru można wykorzystać przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dekoracji. Oprócz zastosowania praktycznego,  jest to zajęcie rozwijające zdolności twórcze,  doskonale ćwiczy sprawność palców i dłoni dziecka, potrafi też być doskonałą zabawą. Mimo, że origami jest trudną sztuką wymagającą niekiedy prawdziwego mistrzostwa, to istnieją takie figury i formy, które z łatwością opanuje osoba nigdy wcześniej niemająca do czynienia z origami. Dlatego też umiejętności nabyte na naszych warsztatach można wykorzystać w codziennej pracy z dziećmi.