Jubileusz z okazji 50-lecia Biblioteki Pedagogicznej

16 kwietnia nasza biblioteka obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą zaproszono wielu znakomitych gości.  Po powitaniu Renata Grabowska, kierownik filii, przedstawiła historię Biblioteki i jej działalności. Mówiła o trudnych początkach, rozwoju, sytuacji obecnej i przyszłości Biblioteki. Później wystąpili zaproszeni goście. Składali gratulacje i kwiaty na ręce Pani kierownik, podkreślając duże znaczenie Biblioteki  dla społeczności lokalnej  i życzenia dalszych sukcesów. Padło wiele miłych słów pod adresem naszej placówki. Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu na ekslibris biblioteki i wręczenie nagród przybyłym na uroczystość 12 laureatom. Zaproszeni goście mogli podziwiać nagrodzone i wyróżnione prace na specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawie.                                                                                                                                                                                    Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Płońsku. Szczególny zachwyt wzbudził zespół akordeonowy i trio trąbek. Jak przystało na urodziny nie zabrakło wspaniałego tortu w kształcie otwartej książki. Dalszy ciąg uroczystości wypełniły rozmowy, oglądanie starych kronik biblioteki oraz wspomnienia byłych pracowników, którzy z sentymentem opowiadali o latach pracy w Bibliotece.