Dzień Nauczyciela

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wraz ze swoimi filiami w Płońsku, Żurominie, Mławie i Pułtusku, uroczyście świętowała dzień Edukacji Narodowej w środę 18 października 2006 roku. Jest to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli także dla nauczycieli bibliotekarzy. Biblioteki pedagogiczne już od dziesiątek lat służą swoim księgozbiorem i radą wszystkim nauczycielom a od niedawna także studentom oraz szerokiemu gronu czytelników. Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wraz ze swoimi filiami przechodzi teraz okres szybkiego i sprawnego rozwoju. Wraz z nowym rokiem szkolnym zostało zatrudnionych wielu nowych pracowników w tym dwie osoby do Biblioteki w Płońsku. Potocznie nazywany "Dzień Nauczyciela" stał się dniem spotkania wszystkich pracowników, podsumowania osiągnięć oraz nagrodzenia wyróżniających się pracowników w ubiegłym roku szkolnym. Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Grażyna Brzezińska wręczyła także nagrody dwójce pracowników płońskiej filii. Jedną z nagród otrzymała Maria Aleksandra Wilk za sumienne wykonywanie obowiązków, profesjonalną obsługę czytelnika, zakup zbiorów zgodny z oczekiwaniami użytkowników oraz systematyczne podnoszenie własnych kwalifikacji i jakości pracy palcówki. Drugą nagrodą została wyróżniona Maria Witkowska za rzetelne wykonywanie pracy oraz wykraczanie nią poza zakres obowiązków. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Nauczyciele bibliotekarze dyskutowali na tematy zawodowe jak i także całkiem prywatne. Przed nimi teraz kolejny rok pracy oraz nowe zadania do wykonania.