"Szkoły mojego życia" promocja książki Józefa Otłowskiego

4 stycznia 2008 r. odbyła się w naszej bibliotece promocja książki "Szkoły mojego życia" Józefa Otłowskiego - wybitnego płońskiego pedagoga i wieloletniego dyrektora najstarszego liceum. Wieczór wspomnień o tym wybitnym pedagogu poprowadziła jego uczennica - Mirosława Mazurek, emerytowany pracownik biblioteki. Podczas wieczoru goście usłyszeli fragmenty książki w wykonaniu uczniów z I LO -Kingi Przybyszewskiej, Żanety Romańskiej i Piotra Falęckiego. Uczniów przygotowała Katarzyna Muszyńska. Oprawę muzyczną, tradycyjnie już , zapewnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Płońsku, pod kierunkiem Andrzeja Izydorczaka - Ola Bieńkowska , Przemek Jonka, Joanna Kafkowska, Ola Kossakowska, Martyna Małecka, Alicja Rogowska, Kuba Skrzyczkowski i Eliza Stefanowska. Pomysł na zredagowanie wspomnień profesora podsunęła jego córka, Danuta Świtała. Zgromadzone przez jej ojca materiały były obszernym i bardzo ciekawym materiałem na publikację. W realizacji pomysłu pomogła była uczennica, redaktor książki Anna Kowalik oraz była sąsiadka, wydawca Ewa Jędraszczak. "Szkoły mojego życia" to publikacja, w której elementy autobiograficzne przeplatają się z przemyśleniami autora. Jest zbiorem wspomnień raz humorystycznych, innym razem poważnych czy nawet pouczających, ale także głębokich przemyśleń i refleksji. W spotkaniu uczestniczyło wielu byłych uczniów, sąsiedzi i przyjaciele, którzy ze wzruszeniem wspominali postać zmarłego w 1986 r. Józefa Otłowskiego.