Spotkanie zespołu samokształceniowego

22.X. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie zespołu samokształceniowego bibliotekarzy powiatu płońskiego. Spotkanie miało charakter konsultacji zespołowych na temat   „Wesołe zabawy w bibliotece szkolnej – mój pomysł na nagłe zastępstwo”. Pracownik  biblioteki, Aleksandra Wilk przedstawiła różnorodne i ciekawe pomysły do wykorzystania na nagłych zastępstwach. Wspomniała też o nowych tendencjach w promowaniu książki i czytelnictwa, np. WebQuest – metodzie aktywizującej uczniów, bookcrossing czy haiku – formie poezjoterapii. Na spotkaniu mówiono także o takich technikach sztuki jak np. decoupage, kolaż czy origami.  Przedstawiono różne propozycje zajęć  w oparciu o dostępne w naszej bibliotece materiały.