„Trzynastego w piątek” - poetycki wieczór autorski

Na przekór przesadom w piątek 13-go, pracownicy Biblioteki  Pedagogicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Ziemi Płońskiej Art Płona,  zorganizowali wieczór poezji, malarstwa i muzyki. W autorskim wieczorze publiczność usłyszała wiersze czterech autorów: Aliny Rajewskiej, czerpiącej inspiracje z twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Haliny Poświatowskiej, Elżbiety Kulińskiej – mieszkanki Bolęcina, księdza Huberta Jerzego Komorowskiego, autora książki „Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku”, kapelana Północno-Mazowieckiego Hufca Harcerzy ZHR i Larysy Rogowskiej – studentki III roku germanistyki na UW.  Artystyczną całość dopełniły obrazy Katarzyny Sadeckiej – studentki Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Artystka wykonała karykatury do prezentowanych podczas spotkania wierszy Larysy Rogowskiej. Tradycyjnie wieczór uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Płońsku. Uczniom akompaniował Andrzej Izydorczak. Wiersze Aliny Rajewskiej i Elżbiety Kulińskiej prezentowały uczennice I LO – Magda Michalczuk oraz Kinga Fatek.