„Sercem widziane” - finał Powiatowego Konkursu Fotograficznego


Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku wspólnie z Biblioteką Szkolną Gimnazjum nr 1 w Płońsku  były organizatorami konkursu fotograficznego „Sercem widziane”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych miasta i powiatu płońskiego. Celem konkursu było odnalezienie i utrwalenie pięknych miejsc naszego regionu. Pokazanie tych nieznanych, ale też ukazanie miejsc rozpoznawalnych, ale ujętych w ciekawy, oryginalny sposób. Zainteresowanie konkursem było ogromne, wpłynęły 243 zdjęcia. Prace były niezwykle piękne, zachwyciły nie tylko tematem, ale też sposobem ujęcia, niekiedy niezwykle dojrzałym, jak na młodych artystów.  Jury obradowało w składzie: Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe), Renata Grabowska (BP Płońsk), Ludmiła Grzelak (Gimnazjum nr 1), Bogumiła Iwanowska (Gimnazjum nr 1), Robert Chudzyński (fotografik) oraz Dariusz Kaźmierczak (plastyk).                                                           Jury, po niezwykle burzliwych obradach wyłoniło laureatów:

I miejsce zajął Bartosz Żochowski z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku,

II miejsce przyznano Joannie Majewskiej z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie oraz Annie Bieniek z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku,

III miejsca zajęli: Justyna Radomska z Gimnazjum nr 1 w Płońsku, Kamil Bąk z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie oraz Martyna Klus z Publicznego Gimnazjum w Dzierzążni.                                                                                        Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień : Joannie Art, Arlecie Liberadzkiej i Małgorzacie Sulkowskiej z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie,  Dagmarze Biernackiej i Adriannie Rzewińskiej z Publicznego Gimnazjum w Szczytnie, Izabeli Ciosek i Małgorzacie Szewczyk z Gimnazjum nr 1 w Płońsku,  Paulinie Guzanowskiej z Gimnazjum w Baboszewie,  Dawidowi Gzylewskiemu z Publicznego Gimnazjum w Dzierzążni, Michałowi Idzikowskiemu, Martynie Krzemionce oraz Maciejowi Mildzie z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku.

   Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16.06.2009 r.  w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku.  Oprócz nagrodzonych uczniów i ich opiekunów licznie przybyli zaproszeni goście: Andrzej Stolpa – wicestarosta powiatu płońskiego, Kinga Rogowska – wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Płońsku, Grażyna Hondra – przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Płońsku, Anna Goliasz – pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego, Robert Chudzyński  - fotografik.

    Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w  Płońsku, Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Płońsku  oraz Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku.