Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

powiemPowiem ci, jak się uczyć : przewodnik dla ambitnych nauczycieli i rodziców / Joanna Gołębiowska-Szychowska, Łukasz Szychowski. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2015.

Książka zawiera wskazówki dotyczące wprowadzania zasad i metod uczenia się w codzienną praktykę szkolną i domową, podstawowe informacje o stylach uczenia się a także przykładowe ćwiczenia i pomoce, które będą przydatne podczas wprowadzania technik uczenia się.

intIntensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna / Patricia Coughlin Della Selva. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2013.

Jedną z bardziej znanych krótkoterminowych metod psychoanalizy jest innowacyjna intensywna psychoterapia dynamiczna stworzona przez dr. Habiba Davanloo, u którego szkoliła się autorka niniejszej publikacji. Książka została uporządkowana w sposób metodyczny, stanowiący odzwierciedlenie procesu terapii: od pierwszego kontaktu aż do badania kontrolnego po terapii.

wsparcieWsparcie dziecka w rodzinie i pieczy zastępczej : ujęcie praktyczne / Piotr Domaradzki, Jerzy Krzyszkowski. - Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.

Jest to publikacja poświęcona problematyce wspierania rodzin oraz organizacji pieczy zastępczej, Książka łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem.

jakJak zwiększyć skuteczność szkolnej edukacji : poradnik dla nauczycieli i edukatorów. Cz. 1 / Julian Piotr Sawiński. - Warszawa : Difin, 2015.

Prezentowane w książce zagadnienia dotyczą edukacyjnych innowacji, które zwykle łamią normy, schematy i stereotypy oraz zmierzają do uzyskania wyższych efektów uczenia się uczniów.

zapoZapomniane narody Europy / Jerzy Strzelczyk. - Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 2015.

Były w Europie narody, które mocno zaznaczyły swoją obecność, ale wyginęły wytępione lub rozpłynęły się w innych dynamicznie rozwijających się społecznościach. Ze strzępów przekazów, kronik i nielicznych pozostałości archeologicznych autor odtworzył fascynujące historie zapomnianych narodów Europy.

komKompetencje : aspekty teoretyczne i praktyczne / Urszula Jeruszka. - Warszawa : Difin, 2016.

Publikacja prezentuje modele kształcenia kompetencji oraz czynniki charakteryzujące ścieżkę edukacyjną i zawodową mogące sprzyjać rozwojowi kompetencji społecznych.

wiezaWieża milczenia / Remigiusz Mróz. - Katowice : Damidos, cop. 2013.

Debiut literacki R. Mroza, „polski kryminał w amerykańskim stylu”. Skomplikowana intryga, specyficzne poczucie humoru. Zachęca do sięgnięcia po kolejne książki tego interesującego autora.