Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

bibBibliotekarstwo / pod red. Anny Tokarskiej ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. - Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2013.

Niezbędnik każdego bibliotekarza, ale też podręcznik dla studentów bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.

modernModern romance : miłość w czasach Internetu / Aziz Ansari ; współpr. Eric Klinenberg. - Gdańsk : Wydawnictwo Józef Częścik - Grupa Wydawnicza Harmonia, 2016.

Autor z humorem i pasją badacza zgłębia specyfikę współczesnych związków. Łączy dowcip z najnowszymi odkryciami naukowymi. W książce zawarta jest zabawna, ale i przełomowa diagnoza życia uczuciowego we współczesnym świecie.

uparteUparte dzieci : od konfliktu do współpracy / Robert J. MacKenzie. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2015.

Autor próbuje wyjaśnić co jest powodem trudnych zachowań dziecka.  Przekonuje, że konsekwencja i opanowanie w procesie wychowawczym mogą zdziałać cuda. Zaś krzyk i próba sił skończy się porażką dorosłego.

treningTrening umiejętności wychowawczych : dla rodziców i specjalistów / Małgorzata Całusińska [oraz] Wojciech Malinowski. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016.

Autorzy książki pokazują, jakie umiejętności powinni wykształcić rodzice, aby stali się dla swoich dzieci przewodnikami po świecie, w którym jedyną stałością jest zmiana. Zaproponowane przez nich ćwiczenia, odnoszące się do różnych sfer rodzicielstwa, pomogą dorosłym rozwinąć właściwe postawy wychowawcze.

dorosleDorosłe dzieci : psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzinie / Katarzyna Schier. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2016.

To pierwsza w Polsce naukowa monografia zjawiska parentyfikacji, czyli odwrócenia ról w rodzinie. Oznacza ono, że dziecko opiekuje się dorosłym (najczęściej rodzicem) i jest to zadanie przekraczające jego możliwości.

metodaMetoda wczesnego startu dla dziecka z autyzmem (ESDM) : jak wykorzystywać codzienne aktywności, aby pomóc dzieciom tworzyć więzi, komunikować się i uczyć / Sally J. Rogers, Geraldine Dawson, Laurie A. Vismara. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, cop. 2015.

Wszystkie małe dzieci, także te z autyzmem, maja niezwykłą zdolność uczenia się. Autorki podpowiadają, jak wykorzystać codzienne czynności do kształcenia podstawowych umiejętności rozwojowych.

sklepSklep w Paryżu / Màxim Huerta. - Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2015.

Historia o tym, jak można w jednej chwili odmienić swoje życie.Książka opowiada o dwóch kobieta - współcześnie żyjącej Teresy, która wyjeżdża z rodzinnego Madrytu do Paryża i Alice, która mieszkała w tym mieście w 1920r. Losy kobiet  połączył paryski sklepik.