Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentembed_google_map has a deprecated constructor in /home/bpciechanow/ftp/bpplonsk_clean/plugins/content/embed_google_map/embed_google_map.php on line 18

Nowe książki –grudzień 2015 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

zycieŻycie piękna katastrofa : mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból / Jon Kabat-Zinn. - Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2014.

Autor wskazuje, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha. Opisane przez niego praktyki nauczą, jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem - przyczyną wielu chorób. Jest to książka dla każdego, kto chce prowadzić zdrowe i pełne spokoju życie.

cyfroCyfrowa demencja : w jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci / Manfred Spitzer. - Słupsk : Wydawnictwo Dobra Literatura, 2015.

Cyfrowa demencja to określenie do opisania symptomów chorobowych - zarówno psychicznych, jak i fizycznych - będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Autor wzywa rodziców do ograniczenia czasu poświęcanego przez dzieci na cyfrową rozrywkę, aby uchronić je przez popadnięciem w cyfrową demencję.

antroAntropologia mediacji / pod red. Magdaleny Tabernackiej. - Wrocław : Oficyna Wydawnicza Atut - Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe, 2015.

Publikacja zawiera analizy naukowe i wyniki badań empirycznych rzucające nowe światło na kulturowe i komunikacyjne aspekty prowadzenia mediacji w praktyce działań organów wymiaru sprawiedliwości i administracji publicznej.

apetytApetyt na Melpomenę / Piotr Kitrasiewicz. - Warszawa : Biblioteka Analiz, 2015.

Książka jest zbiorem recenzji ze spektakli w teatrach warszawskich z okresu ostatnich 10 lat. Autor nawiązuje do szkoły recenzenckiej wypracowanej przez przedwojennych mistrzów takich jak Tadeusz Boy-Żeleński, Antoni Słonimski, Karol Irzykowski czy Jan Parandowski.

anto100/XX : antologia polskiego reportażu XX wieku. T. 1-2 / pod red. Mariusza Szczygła. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2014.

Na dwa tomy zebrane przez Mariusza Szczygła składa się sto najciekawszych, najlepszych i najgłośniejszych polskich reportaży opublikowanych pomiędzy 1901 a 2000 rokiem.

Sygn. MPLO 39962, 39963

miedzyMiędzynarodowe i wewnętrzne uwarunkowania bezpieczeństwa państwa / red. Krzysztof Cebul, Andrzej Rudowski. - Warszawa : CeDeWu, 2015.

Poruszone w publikacji tematy pozwalają lepiej zrozumieć istotę współczesnych zmagań z problemem deficytów bezpieczeństwa w różnych jego wymiarach - od globalnego po personalne, od międzynarodowego po wewnętrzne, od politycznego po militarne.

krolKrólowie przeklęci. T. 1 / Maurice Druon. - Kraków : Wydawnictwo Otwarte, 2015.

Książka ta, to międzynarodowy bestseller. Maurice Druon na podstawie suchych wzmianek kronikarzy odmalował niezwykle barwny i dramatyczny obraz czternastowiecznej Francji. Dworskie intrygi, burzliwe namiętności, ludzkie dramaty są tłem dla ponadczasowej opowieści o władzy, żądzy i zemście.