8 lutego 2023 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radzikowie Nowym. W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-VI wzięły udział w zajęciach „Walentynkowy zawrót głowy”. Podczas spotkania  uczniowie mogli wysłuchać zabawnego opowiadania „Serce”, pełnego rozterek, czy miejscem miłości jest serce czy rozum i co z tego może wyniknąć? Nie zabrakło również wesołych zabaw, zagadek i wspólnego tworzenia dużego serca złożonego z małych serduszek. Prowadząca  Renata Grabowska zakończyła zajęcia słodką zgadywanką. Natomiast 14 lutego trzy grupy dzieci z miejskich półkolonii, organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Płońsku, odwiedziły kolejno naszą bibliotekę, miło spędzając czas na wesołych zabawach z „sercem w tle”  i w towarzystwie Walentynki - bohaterki teatrzyku kamishibai „Rower Walentynki”, autorstwa Ch. Ferrari i A. Brouillard.

(RG)