W Kaplicy Sykstyńskiej

W dniu 16.01.2023 r. uczniowie klasy III SP w Kucicach Nowych wraz z Renatą Grabowską wybrali się w niezwykłą podróż do Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Inspiracją do zajęć był fragment „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II dotyczący medytacji u progu Kaplicy Sykstyńskiej. Fragment trudny dla trzecioklasistów, ale wyzwalający ciekawość i masę pytań odnośnie miejsca, którego dotyczy. Uczniowie odbyli więc  wirtualną podróż po przepięknej kaplicy, dowiedzieli się o pochodzeniu jej nazwy, poznali autora fresków oraz wiele ciekawostek dotyczących Michała Anioła i jego pracy nad ozdobieniem kaplicy. Po prezentacji  było wspólne oglądanie przepięknych albumów o Watykanie i Kaplicy Sykstyńskiej. Podczas zajęć uczniowie poprzez nietypową pracę plastyczną mieli możliwość doświadczyć, jak trudna i wyczerpująca była praca Michała Anioła przy malowaniu fresków.

(RG)