Kolejna placówka, w której w roku szkolnym 2021/2022 nasi pracownicy prowadzą zajęcia edukacyjne to Niepubliczne Przedszkole „Kangurek” w Płońsku. Renata Grabowska w ramach programu z elementami biblioterapii  „Baśniowa podróż po Krainie Dobra i Prawdy”  odwiedza grupę „Wiewiórek”. Okazuje się, że prowadzenie zajęć w grupie czterolatków to nie lada wyzwanie dla bibliotekarza. Podczas spotkań dzieci poznają treść znanych bajek, uczą się odróżniać dobre i złe zachowania baśniowych postaci, a także odkrywać wartości jakimi są dobro i prawda. Za nami już trzy spotkania, podczas których dzieci pomagały Kopciuszkowi przebierać różnokolorowe korki i ozdobić suknię na bal a  Czerwonemu Kapturkowi przegonić złego wilka. Najwięcej emocji wzbudziła postać dziewczynki z zapałkami. To smutna bajka, ale wrażliwe serduszka dzieci pomogły wymyślić sposoby na zaopiekowanie się biedną dziewczynką. Na koniec pięknie ozdobiły dla niej ciepłą czapeczkę i rękawiczki.