W bieżącym roku szkolnym Renata Grabowska realizuje zajęcia w Przedszkolu nr 3, w ramach autorskiego programu „Baśniowa podróż po Krainie Dobra”. Pierwsze zajęcia „Prawda i dobro w Krainie Baśni” odbyły się 20 października. Celem programu jest zainteresowanie dzieci książeczkami i czytaniem, ale też dostrzeganie pozytywnych i negatywnych zachowań, kształtowanie umiejętności odróżniania dobra i zła, tworzenie sytuacji doskonalących zdolność koncentracji, skupienia oraz poszerzanie słownictwa.  Dzieci na podstawie ilustracji rozpoznawały, z jakich bajek pochodzą bohaterowie oraz rozróżniały co z przekazywanych wiadomości jest prawdą a co fałszem, korygowały celowo pomieszane teksty. Wszystko to wymagało od dzieci zaangażowania i skupienia.  Była też zabawa ruchowa „Uwaga wilk” oraz rozwijanie sprawności manualnych w zabawie „Pomagamy Kopciuszkowi”.  Nauka przez zabawę to doskonały sposób na przekazanie dzieciom wartości i zasad, jakimi każdy powinien się kierować.