„W świecie dziecięcych wartości” – program z elementami biblioterapii

W bieżącym roku szkolnym Renata Grabowska będzie realizowała program z elementami biblioterapii „W świecie dziecięcych wartości”. Program skierowany jest do dzieci 6-letnich i będzie prowadzony w Przedszkolu nr 3 w Płońsku, w dwóch grupach – „Gumisie” i „Sówki”. Celem programu jest poznawanie, przyswajanie i utrwalanie uniwersalnych wartości zawierających w sobie szacunek i poszanowanie godności każdego człowieka, utrwalanie właściwych postaw społecznych i norm moralnych a także integracja i budowanie pozytywnych relacji w grupie. Program przewiduje 10 spotkań, które będą odbywały się raz w miesiącu. 23 września odbyły się pierwsze zajęcia nt. „W grupie lepiej i weselej”. Ich celem było rozwijanie empatii, poznanie konsekwencji własnych negatywnych zachowań, rozwijanie wyobraźni a także poczucie jedności z grupą w czasie wspólnych działań.