Konkurs Recytatorski "Klucze do Miłosza"

glowne31 marca w siedzibie naszej biblioteki odbyła się VII edycja konkursu recytatorskiego organizowanego z okazji Światowego Dnia Poezji. Konkurs odbywał się po hasłem „Klucze do Miłosza”.  Swoje umiejętności recytatorskie prezentowało 22 uczniów  z 11 szkół gimnazjalnych powiatu płońskiego. Poziom prezentacji był wyjątkowo wyrównany, co bardzo zaskoczyło jury, z uwagi na trudny repertuar naszego noblisty. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce Aleksandra  Brdak –    Publiczne Gimnazjum  w Raciążu, II miejsce –  Katarzyna Sokołowska – Gimnazjum w Lisewie oraz Magdalena  Kacperska –  Gimnazjum w Nacpolsku, III miejsce –  Katarzyna  Truszkowska –Gimnazjum w Jońcu. Wyróżnienia Tomasz Obrębski– Publiczne Gimnazjum w Raciążu, Natalia  Nowakowska – Publiczne Gimnazjum w Uniecku. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy,  które uroczyście wręczyła kierownik biblioteki – Renata Grabowska.