5 czerwca 2013 r. – „Portret dziecka w poezji polskiej” – Powiatowy Konkurs Recytatorski

5.06Konkurs recytatorski  „Portret  dziecka  w poezji   polskiej”  został  zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płońsku we współpracy z Gimnazjum Publicznym nr 2 w Płońsku. W poezji polskiej często pojawia się obraz dziecka toteż konkurs miał na celu przedstawienie wizerunku dziecięcego zapisanego w utworach naszych poetów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z sześciu szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Jury dokonało następującego wyboru : I miejsce przyznano Alicji Jabłońskiej z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie, II miejsce zajęły : Julita Peczyńska z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku i Patrycja Nowakowska z PGP w Płońsku zaś III miejsce – Weronika Smolińska z Gimnazjum w Jońcu. Przyznano również dwa wyróżnienia – Ewie Drążkiewicz z Publicznego Gimnazjum w Sochocinie i Kamilowi Popowskiemu z PGP w Płońsku.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku     a wręczyła je dyrektor tej szkoły p. Joanna Szczepańska. Dyplomy dla uczestników ufundowała nasza biblioteka.

Wszystkim laureatom gratulujemy!