Nowe książki styczeń-luty 2023 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Epidemia smartfonów : czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa? /   Manfred Spitzer. - Słupsk ; Warszawa : Dobra Literatura, 2021.

Posiłkując się badaniami Autor wyciąga wnioski, że jesteśmy uzależnieni od smartfonów i   korzystanie ze smartfona przedkładamy nad normalne relacje ze znajomymi czy rodziną.   Dużo miejsca poświęca też wpływowi smartfonów na zdrowie najmłodszych   użytkowników.

Jak pracować zdalnie i nie zwariować / Aleksandra Pogorzelska, Patryk Wójcik,   Barbara Wójcik. - Gliwice : Helion SA, copyright 2020.

Autorzy podpowiadają, jak ustalić nowe zasady rodzinne i oddzielić to, co biurowe, od   tego, co domowe. Omawiają czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na efektywność   pracy zdalnej. Pokazują, jak dbać o higienę   psychiczną i dobrostan fizyczny w tej nowej   dla wielu z nas sytuacji.

Jak wychować sensorycznego bystrzaka : pomóż dziecku z zaburzeniami   przetwarzania sensorycznego : poradnik dla rodziców / Lindsey Biel, Nancy Peske. -   Gdańsk : Harmonia Universalis - Grupa Wydawnicza Harmonia, copyright 2017.

Książka pomoże wam ustalić, czy wasze dziecko ma problemy z przetwarzaniem   sensorycznym, i podpowie, jakie działania można od razu podjąć tym zakresie.

Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci : karty terapeutyczne i karty pracy / Agnieszka Lasota. - Warszawa : Difin, copyright 2021.

Karty przeznaczone są dla psychologów, terapeutów, pedagogów do pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, a także dla nauczycieli podczas lekcji wychowawczych, czy zajęć świetlicowych. Z powodzeniem mogą też być wykorzystywane przez rodziców i opiekunów, którzy chcieliby pomóc dzieciom w lepszym odkrywaniu świata własnych emocji, myśli i zachowań.

Playful parenting : rodzicielstwo przez zabawę / dr Lawrence J. Cohen. - Warszawa :   Mamania, copyright 2020.

Autor pokazuje, jak poprzez zabawę możemy włączyć się w świat dzieci, pomóc im w   wyrażaniu emocji, nauczyć współpracy bez walki o władzę – i oczywiście świetnie się   przy tym bawić!

Four Wielka Czwórka : ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google / Scott   Galloway. - Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2021.

Autor ujawnia strategie wielkiej czwórki i to, jak sprawnie manipuluje ona naszymi   podstawowymi potrzebami emocjonalnymi. Pokazuje też, jak wykorzystać wiedzę o   niej we własnej drodze na szczyt.

Dygot / Jakub Małecki. - Warszawa : Wydawnictwo Sine Qua Non, 2021.

”Autor snuje opowieść o przedwojennej polskiej wsi, wojnie, latach PRL-         u i współczesności. Realizm magiczny łączy z groteską, a nostalgię za światem, który   przeminął.”