Nowe książki listopad-grudzień 2022 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

 

 Pozycja Polski w społeczności międzynarodowej, czyli jak wzrastać na peryferiach   Europy? / Dominika Woźniak-Szymańska. - Warszawa : Wydawnictwo Uniwersytetu   Warszawskiego, 2021.

 „Publikacja składa się z dwóch części: teoretycznej, poświęconej społeczności   międzynarodowej i rządzącym nią zasadom, oraz praktycznej, w której opisano   przypadek Polski, wskazując jej miejsce na peryferiach Europy i omawiając spektrum   działań, do jakich odwołują się politycy, aby umacniać jej pozycję.”

 Sygn. MPLO 43502

 

 

 

 

 

 12 sprytnych sposobów, jak ocalić nasz świat : porady ekspertów WWF /  [tekst by   Emily Beaumont]. - Warszawa : Prószyński i S-ka, 2020.

 Książka zawiera szereg porad na temat tego, jak uratować świat samodzielnie, bez           ogromnych poświęceń i działań społecznych, zaczynając zmiany od siebie.

 Sygn. MPLO 43504

 

 

 

 

 

 

 Prawa epidemii : skąd się epidemie biorą i czemu wygasają? / Adam Kucharski. -  Warszawa : Wydawnictwo Relacja, 2020.

 Z książki czytelnik dowie się, jakie zasady można zaobserwować w rozprzestrzenianiu  się wirusów, trendów w modzie i pomysłów oraz jak te uniwersalne prawa wpływają  na zachowanie i życie.

 Sygn. MPLO 43505

 

 

 

 

 

 

 

 Zmieniaj swój świat : małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim  otoczeniu / John C. Maxwell, Rob Hoskins. -  Warszawa : MT Biznes, 2021.

 Książka nie tylko zachęca czytelnika do wprowadzania pozytywnych zmian   w odpowiedzi na potrzeby, jakie dostrzeże w swoim otoczeniu, ale również wyposaży   go w konkretne narzędzia, aby mógł podjąć działania   i zacząć wywierać wpływ.

 Sygn. MPLO 43508

 

 

 

 

 

 

 Mniej mięsa : jak zostać fleksitarianinem, by pomóc sobie i planecie /  Sylwia  Majcher. - Warszawa : Buchmann - Grupa Wydawnicza Foksal, 2021.

 Autorka stara się pomóc w opracowaniu i zaplanowaniu posiłków na śniadania,  obiady i kolacje. Wszystko to w duchu zero waste, co staje się coraz popularniejszym  ruchem. Pomaga w ograniczeniu produkcji i marnotrawstwa żywności oraz opakowań,  co sprowadza się do poprawy kondycji Ziemi.

 Sygn. MPLO 43526

 

 

 

 

 Emocjonalne SOS : scenariusze zajęć socjoterapeutycznych dla uczniów klas I-III  szkoły podstawowej /  Anna Busz. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2020.

 W książce znajdziemy rozważania teoretyczne, z których dowiemy się, jaki wpływ na   dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają działania socjoterapeutyczne. Dodatkowo   Autorka prezentuje konkretny program zajęć, który pozwoli osiągnąć dobre efekty   wychowawcze oraz przydatne scenariusze zajęć.

 Sygn. MPLO 43630

 

 

 

 

 

 

 Pedagog w klasie : scenariusze zajęć na różne okazje / [autorzy: Kinga Białek i. in.]. -  Warszawa : Fabryka Wiedzy, 2020.

 Książka zawiera praktyczne wskazówki dla pedagogów oraz gotowe scenariusze zajęć   z uczniami. Zawiera też załączniki, czyli praktyczne narzędzia pomocne dla pedagoga   prowadzącego zajęcia czy warsztaty. 

 Sygn. MPLO 43640

 

 

 

 

 

 

 

 Hanka : pierwsza powieść o Ordonównie / Katarzyna Droga. - Kraków : Znak Litera   Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2019.

 To wspaniała lektura o świecie, którego już nie ma. Opowieść o fascynującej artystce   światowego formatu.

 Sygn. MPLO 43609

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)