Nowe książki lipiec-sierpień 2021 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

 

Język - narzędzie kultury / Daniel L. Everett. - Kraków : Copernicus Center Press., 2018.

Autor dowodzi, że język to narzędzie wynalezione przez człowieka, które można stworzyć na nowo lub dać mu popaść w zapomnienie, tak jak dzieje się to z każdym innym narzędziem.

Sygn. MPLO 42610

 

 

 

 

 

Borderline : autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii / Anka Mrówczyńska. - Konin : Wydawnictwo Psychoskok, copyright 2018.

Autorka podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role – przydzielone trzem głównym bohaterkom, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych.

Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery”.

Sygn. MPLO 42687

 

 

 

 

 

Święte wojny Piastów / Darius von Güttner-Sporzyński. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

Książka wpisuje się w dyskurs na temat recepcji idei krucjatowych w Polsce średniowiecznej, udziału Polski w szeroko rozumianym ruchu krucjatowym i wpływie tej recepcji na polskie elity.

Sygn. MPLO 42701

 

 

 

 

 

Nieśmiali, skryci i społecznie niedopasowani : przewodnik po życiu z zespołem Aspergera / Cynthia Kim. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2018.

W książce autorka omawia wszystkie zawiłości życia z zespołem Aspergera. Odwołuje się przy tym do własnego doświadczenia i kłopotliwych sytuacji, w jakich sama się znalazła. Opisuje, jak zmieniała się jej perspektywa, w miarę jak zaczynała rozumieć niepojęty wcześniej świat i kierujące nim zasady społeczne.

Sygn. MPLO 42730

 

 

 

 

 

Język w biegu życia / redakcja naukowa Maria Kielar-Turska, Stanisław Milewski. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2019.

Autorzy przedstawiają istotne zagadnienia dotyczące języka: jego genezy, opanowywania go w toku rozwoju osobniczego, zmian w posługiwaniu się nim na różnych etapach życia, w kontekście przemian cywilizacyjnych, roli języka w interakcjach społecznych oraz w funkcji poznawania i reprezentowania rzeczywistości.

Sygn. MPLO 42611

 

 

 

 

 

Dziecko dla odważnych / Leszek K. Talko. - Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2018.

Zbiór zabawnych felietonów o trudach wychowania.

Sygn. MPLO 42705

 

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)