Nowe książki styczeń-luty 2021 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

komuKomunikuję się z otoczeniem : karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz problemami w komunikacji / Jacek Stojanowski. - [Gdańsk] : Wydawnictwo Harmonia, [2019].

Karty pracy mają na celu pomóc lepiej radzić sobie w miejscach, gdzie można spotkać wielu ludzi. Zostały podzielone na 10 części. Każda z nich przybliża uczniom problematykę związaną z innym miejscem (sklep, dworzec, poczta, przychodnia lekarska, plac zabaw, miejsca związane z turystyką, urząd, szkoła, kino/teatr, restauracja,).

jakJak pomóc dziecku z dysleksją : ćwiczenia dla uczniów klas 4-6. Cz. 2 / Anna Radwańska. -  Warszawa : Difin, 2019.

Poradnik zawiera ćwiczenia praktyczne dla nauczycieli i rodziców do wykorzystania podczas pracy z uczniem, aby stymulować jego rozwój i pozwolić osiągnąć sukces  edukacyjny.

planoPlanowanie kariery a interaktywna sieć zawodów : scenariusze zajęć warsztatowych w pracy doradców zawodowych / Krystyna Lelińska. - Warszawa : Difin, 2016.

Publikacja ma na celu wsparcie doradców zawodowych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem młodzieży do planowania kariery; zawiera narzędzie diagnostyczne do pomiaru preferowanej aktywności oraz bazę zawodów najbardziej wskazanych dla ucznia.

wspolWspółczesny świat dziecka : media i konsumpcja / pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, copyright 2019.

Autorzy i autorki tekstów dokonują analiz relacji między dziećmi i dorosłymi, juniorami i seniorami, badają procesy infantylizacji, a także estetyki dzieciństwa. Pokazują medialnych bohaterów świata dzieci i młodzieży, ich kłopoty i dylematy, które są też problemami młodych ludzi. Omawiają kulturowe zjawiska, analizując reklamy, telewizyjne programy rozrywkowe dla dzieci, grupy fanowskie, bajki, filmy, seriale, kanały YouTube, wirtualne dzienniki szkolne.

znosemZ nosem w ekranie : szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? / Anya Kamenetz. - Warszawa : Laurum - MT Biznes, 2019.

Książka odpowiada na pytanie, jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której
rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć
własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z
udziałem technologii, jak i bez niej.

hipoHipokryzja : pedofilia wśród księży i układ, który ją kryje / Radosław Gruca. - Warszawa : Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie, 2019.

Dziennikarz śledczy Radosław Gruca, który sam jest katolikiem, synem watykanisty oraz bratem ofiary księdza, wyciąga na światło dzienne brudne tajemnice Kościoła. Demaskuje nie tylko pojedyncze przypadki wykorzystywania nieletnich przez księży, ale cały system mający chronić przestępców seksualnych.

fotoFototerapia : fotografia w pracy nauczyciela, pedagoga i terapeuty / Agata Czajkowska. - Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2019.

Publikacja dotyczy zastosowania fotografii w pracy nauczyciela, pedagoga i terapeuty, czyli fototerapii – podejścia coraz częściej współcześnie wykorzystywanego w terapii oraz w obszarze coachingu i rozwoju osobistego.

chriChristine : powieść o Krystynie Skarbek / Vincent V. Severski. - Warszawa : OsnoVa, 2019.

Akcja dzieje się w okresie II wojny światowej. Informacje tam zawarte pochodzą z tajnych wywiadów ukrytych w archiwach, a wszystko wypełnia tło fabularne dodane przez autora. Nie brakuje wartkiej akcji, śmiertelnych strzelanin i ryzykowania własnego życia nie tylko w spektakularnych bitwach.