Nowe książki lipiec-sierpień 2020 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

dajDaj przestrzeń i bądź blisko : mindfulness dla rodziców i ich nastolatków / Eline Snel. - Warszawa :  CoJaNaTo, 2017.

Autorka uczy uważności dzieci, nastolatki i rodziców. Czerpie ze swojego długiego doświadczenia jako matki i terapeutki.  Do książki dołączona jest  płyta CD zawierajaca bogaty wybór ćwiczeń uważności: 13 ćwiczeń dla dorosłych i 5 ćwiczeń dla nastolatków.

ewoluEwolucja piękna : jak darwinowska teoria wyboru partnera kształtuje świat zwierząt i nas samych / Richard O. Prum. - Kraków :  Copernicus Center Press, 2019.

Autor przez trzydzieści lat badał spektakularne wytwory doboru płciowego u tropikalnych ptaków – od błyszczących ogonów i barwnych ornamentów, aż po niezwykłe zachowania godowe. Jego książka przywraca kluczowe miejsce w przyrodzie doborowi płciowemu, zgodnie z oryginalnym poglądem Darwina.

psychoPsychologia potrzeb osób starszych : potrzeby psychospołeczne po 65. roku życia / Joanna Kliszcz. - Warszawa : Difin, 2019.

W publikacji starość przedstawiona jest z perspektywy okresu rozwojowego i traktowana zgodnie z przyjętą zasadą rozwoju przez całe życie, czyli z założeniem, że człowiek jest aktywny i twórczy do samego końca i na każdym etapie swojej egzystencji dąży do zaspokojenia nie tylko potrzeb podstawowych, ale również wyższego rzędu, z potrzebą samorealizacji łącznie.

psychotworPsychologia twórczości w praktyce : 30 twórczych oraz magicznych metod pracy rozwojowej / Amy Mindell. - Katowice : Wydawnictwo KOS, copyright 2019.

Książka podpowiada, jak odkryć kreatywność oraz inspiracje ukryte w ciele, w różnych obiektach, w środowisku, codziennej pracy czy symbolach. Autorka pokazuje, jak marzenia, śnienie i wyobraźnia stanowią istotne źródło satysfakcjonującego życia.

technikiTechniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii :  scenariusze pracy z dziećmi i młodzieżą / Gabriela Dobińska, Angelika Cieślikowska-Ryczko. - Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2019.

Publikacja zawiera konspekty zajęć, które można wykorzystać m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach, placówkach resocjalizacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych oraz podczas indywidualnej pracy w domu. Autorskie warsztaty dedykowane są dzieciom, młodzieży, a także osobom dorosłym.

copowiCo powinieneś wiedzieć o swoim dziecku / Maria Montessori. - Warszawa : PWN ; Amsterdam : we współpracy z Association Montessori Internationale ; [Poznań] : we współpracy z Fundacją Villa Montessori, 2020.

W tej książce Maria Montessori przybliża Czytelnikom rozwój dziecka w pierwszych latach jego życia. Podkreśla naturalność procesu rozwoju oraz fakt, że siły, które go napędzają, są wewnętrzne i występują, gdy dorosły stworzy dziecku odpowiednie do rozwoju warunki.

nowyNowy świat / Ałbena Grabowska. - Warszawa : Jaguar, 2019.

Wyjątkowa opowieść o przyjaźni trójki nastolatków w czasie apokalipsy. Autorka wykorzystuje swoją naukową wiedzę z zakresu neurologii i fascynująco wplata w fabułę informacje o tajemnicach ludzkiego mózgu