Nowe książki –kwiecień 2016 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

 

kradzie.bmpKradzież tożsamości : terroryzm informatyczny : cyberprzestępstwa, internet, telefon, Facebook / Tomasz Trejderowski. - Warszawa : Eneteia Wydawnictwo Psychologii i Kultury, 2013.

Książka jest adresowana do osób, które korzystają w życiu zawodowym lub prywatnym z komputerów, urządzeń mobilnych albo dostępu do Internetu. Autor udowadnia, że nie ma danych lub informacji bezwartościowych. Nie ma też ludzi, którzy nie byliby zagrożeni atakami. We współczesnym świecie ofiarą ataku może stać się każdy i w niemalże każdej chwili.

Sygn. MPLO 39914

 

anatomia.bmpAnatomia kłamstwa / Philip Houston et al. - Kraków : Sine Qua Non, 2015.

"Anatomia kłamstwa" to praktyczny poradnik, jak zdemaskować kłamcę w najbliższym otoczeniu. Na przykładzie oszustw i przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata prowadzonych przez amerykański wywiad autorzy pokazują, jak obronić się przed matactwami i manipulacją.

Sygn. MPLO 39923

 

 

sztuka.bmpSztuka słuchania : klucz do udanych relacji / Mary E. Siegel, Paul J. Donoghue ; przeł. Jacek Bielas. - Kraków : Wydawnictwo WAM, cop. 2013.

Poradnik umiejętności słuchania, rozumienia i bycia rozumianym. Książkaprzypomina, że dobra komunikacja stanowi istotę udanych związków.

Sygn. MPLO 40000

 

 

 

 

autyzm.bmpAutyzm i AAC : alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się w edukacji osób z autyzmem / pod red. Bogusławy Beaty Kaczmarek i Anety Wojciechowskiej. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2015.

Pozycja dotyczy problematyki, jaką stanowi prezentacja rozmaitych form wspomagania procesu komunikacji osób z autystycznym spektrum zaburzeń (ASD).

Sygn. MPLO 40007

 

 

przelamy.bmpPrzełamywanie pierwszych lodów, integracja i aktywizacja grupy : materiały szkoleniowe : 201 ćwiczeń i gier / Edie West ; przeł. Dorota Wąsik. - Warszawa : Wolters Kluwer, 2015.

Zbiór zawiera opisy 201 ćwiczeń i gier, które zainteresują trenerów i osoby prowadzące różnego typu szkolenia. Są to ćwiczenia i gry zarówno dla dużych grup, jak i małych, kilkuosobowych zespołów.

Sygn. MPLO 39986

 

 

terapia.bmpTerapia metodą Vojty / Heidi Orth ; red. wyd. pol. Joanna Surowińska. - Wrocław : Elsevier Urban & Partner, cop. 2013.

Książka ma pomóc wszystkim, którzy rozpoczynają wdrażanie rehabilitacji metodą Vojty w osiągnięciu sukcesów leczniczych, a także zachęcać do wymiany opinii na temat terapii.

Sygn. MPLO 39998

 

 

 

dzieje.bmpDzieje dwóch rodzin, Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy / Kazimierz Orłoś. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2015.

Bogato ilustrowana saga rodzinna, zawierająca wspomnienia matki pisarza, Seweryny Orłosiowej z Mackiewiczów i ojca, Henryka Orłosia, który dzieciństwo i część studiów spędził na Ukrainie. Pojawiają się tu nie tylko członkowie rodziny, ale też  znane postacie historyczne i publiczne, historie obyczajowe, wypadki historyczne i przygody pisarskie.

Sygn. MPLO 40239

 

 

 Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)