Nowe książki – luty 2016 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

kuratorZarys metodyki pracy kuratora sądowego / pod red. Tadeusza Jedynaka i Krzysztofa Stasiaka ; [aut.]: Natalia Górska [et al.]. - Warszawa : LexisNexis Polska, 2014.

Książka jest kompleksowym opracowaniem problematyki pracy kuratorów. W świetle obowiązującego prawa precyzyjnie określazadania wyznaczone kuratorom,istotę tych zadań i cel, a także procedury postępowania.

ergoErgonomiczne warunki pracy : podręcznik do nauki zawodu technik bhp : kwalifikacja Z.13.2 / Wanda Bukała. - Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, cop. 2015.

Podręcznik prezentuje wiedzę i uczy umiejętności związanych z odróżnianiem działalności ergonomicznej koncepcyjnej od działalności ergonomicznej korekcyjnej, a także oceną obciążenia psychicznego pracownika oraz posługiwaniem się dokumentacją projektową i korygowaniem elementów stanowisk pracy.

miedzyMiędzynarodowe i wewnętrzne uwarunkowania bezpieczeństwa państwa / red. Krzysztof Cebul, Andrzej Rudowski. - Warszawa : CeDeWu, 2015.

Autorzy próbuje odpowiedzieć na pytania o źródła niebezpieczeństw.Rozszerzająca się gama zagrożeń, zmusza do nieustannego uzupełniania i rewidowania wiedzy na ten temat.

adopcjaAdopcja i przywiązanie : praktyczny poradnik dla rodziców / Deborah D. Gray. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2015.

Książka podpowiada, jak nawiązać bliższe więzi, wypracować szacunek, współpracę, zaufanie i troskę między członkami rodziny adopcyjnej.

jaJa i mój świat : lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi : etap obrazka : karty pracy / [red. Ewa Staszkiewicz, Renata Malek ; oprac. Marzena Bednarz]. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2014.

Karty pracy zostały przygotowane w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i w szczególny sposób uwzględniają specyfikę edukacji osób z autyzmem.

rozwojRozwój psychiczny dziecka : od 0 do 10 lat : poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy / Frances L. Ilg, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2015.

Książka, przeznaczona dla osób obcujących z dziećmi, śledzi zmiany w zachowaniu dziecka od urodzenia do 10. roku życia, przedstawiając trudności naturalnie pojawiające się w rozwoju oraz takie, które wymagają interwencji z zewnątrz.

malyMały wielki przyjaciel : jak pokochałem zwierzątko, którego nikt nie lubił / Elżbieta Zubrzycka ; il. Walentyna Strunilina. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016.

Bohaterem tej książki jest znalezione w ogródku, na wpół dzikie, puchate zwierzątko. Z początku budzi strach i niechęć, jednak po bliższym poznaniu okazuje się niezwykłą istotką.

fronJa, Fronczewski / Piotr Fronczewski w rozmowie z Marcinem Mastalerzem. - Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Litera Nova, 2015.

Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swoim dzieciństwie, o rodzinie, przyjaciołach, miłości do motocykli, debiucie scenicznym w wieku 11 lat i doświadczeniu starości na scenie oraz poza nią.