Nowe książki – maj 2014 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

jak

Jak być jeszcze lepszym? : ewaluacja w edukacji / pod red. Grzegorza Mazurkiewicza. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, cop. 2012.

Książka prezentuje teoretyczne założenia i praktyczne zastosowania ewaluacji w prowadzeniu nadzoru pedagogicznego. Jest wyborem tekstów znanych z poprzednich publikacji z serii „Ewaluacja w nadzorze pedagogicznym”.

Sygn. MPLO  39056

zywie

Zasady żywienia człowieka / Hanna Kunachowicz, Elżbieta Czarnowska-Misztal, Halina Turlejska. - Wyd. 9. - Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2011.

W książce omówiono najnowsze wydanie "Tabel składu i wartości odżywczych produktów spożywczych" oraz znowelizowane normy energetyczne i składniki odżywcze. Przedstawiono zasady planowania wyżywienia i organizacji żywienia z uwzględnieniem zagadnień związanych z wprowadzaniem systemu bezpieczeństwa i jakości żywności HACCP. Podano podstawowe wiadomości o żywieniu dietetycznym z uwzględnieniem nowego systemu dietetycznego i charakterystyką poszczególnych diet. Podkreślono znaczenie prawidłowego żywienia w zapobieganiu chorobom oraz negatywne skutki nieprawidłowego żywienia.

Sygn. MPLO  38604

rozwoj

Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery : innowacyjny program zajęć edukacyjnych z pakietem edukacyjnym / Agnieszka Mikina [et al.]. - Wyd. 2. - Warszawa : Ecorys Polska, 2013.

Dla wszystkich nauczycieli zainteresowanych rozwijaniem zainteresowań uczniów oraz chcących podnieść swoje umiejętności stosowania metody projektów w pracy z uczniami.

Sygn. MPLO  39064

smaczne

Smaczne potrawy dla diabetyków / Jane Frank ; [tł. Katarzyna Kresak]. - Warszawa : Wydawnictwo RM, 2012.

Autorka, wykwalifikowany dietetyk pracujący z cukrzykami, oprócz przepisów, przedstawia wskazówki dotyczące odżywiania.

Sygn. MPLO  38605

patologia

Patologia fonoholizmu : przyczyny, skutki i leczenie uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonu komórkowego / Stanisław Kozak. - Warszawa : Difin, 2013.

Myślą przewodnią prezentowanej książki jest pogląd, że świata realnego nie można zastąpić światem wirtualnym w internecie czy telefonie komórkowym. Nomofobia, czyli lęk przed odcięciem od telefonu, staje się zjawiskiem powszechnym.

praca

Praca socjalna / Paweł Stanisław Czarnecki. - Warszawa : Difin, 2013.

Publikacja odpowiada na rosnącą potrzebę informacji i wiedzy społeczeństwa związaną z zagadnieniami pracy socjalnej, w obliczu coraz większego znaczenia owego działu w krajach piątego sektora gospodarczego.

ciemno

Ciemno, prawie noc / Joanna Bator. - Wyd. 2. - Warszawa : Wydawnictwo W.A.B. - Grupa Wydawnicza Foksal, 2013.

W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Sygn. MPLO  38925