Książki o śmierci i żałobie

Wybrane pozycje

(opisy na podstawie zasobów internetowych)

Dzieci poznają tajemnicę śmierci / Marielene Leist. - Poznań : Wydawnictwo Święty   Wojciech,  copyright 2009.

Jestem Śmierć / Elisabeth Helland Larsen (tekst) & Marine Schneider (ilustracje). -   Warszawa : Kultura Gniewu, 2021.

Niebo za domem / Gaute Heivoll ; ilustracje Øyvind Lauvdahl. - [Gdańsk] :   Fundacja Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych, 2009.

Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie cierpieniu i śmierci : opowiadania i bajki /   Małgorzata Fopka-Kowalczyk. - Warszawa :  Difin, 2017.

Trudne pytania dla dorosłych : jak rozmawiać z dzieckiem o stracie, tęsknocie i lękach :   pogodnie i optymistycznie /  Elżbieta Zubrzycka. -  Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo   Psychologiczne,  2016.

Sygn. MPLO 40066, 40067

Przyjaciel / Sigrid Nunez. - Warszawa : Wydawnictwo Pauza, 2020.

Dokąd idziemy, kiedy znikamy? /  Isabel Minhós Martins, Madalena Matoso. -     Warszawa : Wydawnictwo Kinderkulka, copyright 2018.

Jesień liścia Jasia : opowieść o życiu dla małych i dużych /  Leo Buscaglia. - Gdańsk ;   Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2007.

Dziecko i nastolatek w żałobie : rola nauczycieli i pedagogów / Agnieszka Paczkowska. -   Gdańsk : Fundacja Hospicyjna, 2020.

Długa wędrówka / Martin Widmark i Emilia Dziubak. - Warszawa : Wydawnictwo   Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja, copyright 2018.