Literackie podróże (nie tylko na kwarantannę)

Wybrane pozycje

(opisy na podstawie zasobów internetowych)

 

 

100100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić / Marcia DeSanctis. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2016.

To przewodnik przygotowany z myślą o kobietach a w nim m.in. 100 oryginalnych pomysłów na zwiedzanie, zakupy, edukację i relaks. Zapierający dech w piersiach rajd po miejscach pamięci, winnicach, najpiękniejszych ogrodach, lawendowych polach, kawiarniach i restauracjach, dużych miastach i najdalszych zakątkach. 

Sygn. MPLO 42719

 

 

balkanyBałkany : Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Serbia / Aleksandra Zagórska-Chabros [oraz] Anna Swędzioł. - Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2017.

Praktyczny przewodnik, który pomoże zorganizować idealną podróż.

Sygn. MPLO 42720

 

 

 

 

andaAndaluzja / [autorka Monika Bień-Königsman]. - Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2019.

Nowe spojrzenie na południe Hiszpanii. Autorka prowadzi też blog Hiszpańskie smaki.

Sygn. MPLO 42668

 

 

 

 

 

 

polskaPolska na weekend : 52 najpiękniejsze trasy / [aktualizacja Sławomir Adamczak et al. ; red. Małgorzata Krygier, Joanna Krzykowska-Chmielewska]. - Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2009.

Przewodnik po najpiękniejszych zakątkach Polski, napisany z myślą o zapracowanych i zabieganych ludziach, którzy chcą ciekawie spędzić krótki urlop lub weekend. Opisuje 52 dwudniowe wycieczki.

Sygn. MPLO 37058

 

  

amsterPocket Amsterdam : główne atrakcje, lokalne sekrety / Catherine Le Nevez, Abigail Blasi. -
[Bielsko-Biała] : Wydawnictwo Pascal, 2018.

Przewodnik zawiera  mapy wszystkich dzielnic, trasy spacerów i plany dnia oraz mnóstwo porad ekspertów.

Sygn. MPLO 42683

 

 

 

 

przez3Przez trzy Ameryki : 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej / Tomasz Gorazdowski. -  Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2015.

Autor siada za kierownicą terenówki i rusza w podróż przez trzy Ameryki. Zabiera nas na wyścig psich zaprzęgów na Alasce, kosztuje lokalnych trunków w mieście Tequila, zajada kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i odkrywa tajniki produkcji cygar w Nikaragui.

Sygn. MPLO 40759

 

 

afrykaAfryka dzisiaj : piękna, biedna, różnorodna / Jerzy Gilarowski. - Warszawa : Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2012.

Afrykańska mozaika etniczna została opisana barwnie i z humorem, choć nie brak tu refleksji i analitycznego podejścia. Książka opowiada o miejscach, zdarzeniach, ale przede wszystkim o ludziach, których autor spotkał na swojej drodze. 

Sygn. MPLO 39875

 

 

  

tamTam, gdzie urodził się Orfeusz / Ałbena Grabowska. - Warszawa : %b Wydawnictwo Zwierciadło, 2017.

Autorka spisała swoje wspomnienia i wiedzę o Rodopach, skąd pochodzi jej rodzina.  Nieco burzliwa historia rodziny splata się z opowieściami o codzienności, kulturze, tradycjach, geografii, historii i bułgarskiej kuchni.

Sygn. MPLO 41385

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)