Książka na wakacje

 

(wybór)

 

 

graGra anioła / Carlos Ruiz Zafon. – Warszawa : Muza, 2008.

Autor „Cienia wiatru” ponownie przenosi czytelnika do Barcelony by obdarować  go niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

 

 

 

 

 

klaraKlara / Iza Kuna. – Warszawa : Świat Książki, 2010.

Debiut prozatorski popularnej aktorki. Tragikomiczny portret prawie czterdziestoletniej singielki uparcie poszukującej szczęścia. Wiecznie narzekająca matka i żonaty kochanek nie sprzyjają poszukiwaniom.

 

 

 

 

 

 

spadkoSpadkobiercy z Ravenscar / Barbara Taylor Bradford. – Warszawa : Świat Książki, 2009.

Dalsze dzieje bohaterów „Dynastii z Ravenscar”. Książka dla wszystkich, którzy lubią, gdy literatura kipi namiętnościami. Świetnie pokazane emocje bohaterów na tle barwnie opisanych czasów.

 

 

 

 

 

wyznaniaWyznania zakupoholiczki / Sophie Kinsella. – Warszawa : Świat książki, 2009.

Pełna zwariowanego humoru powieść obyczajowa. Bohaterka, miłośniczka zakupów z nieustającym debetem na koncie, zawodowo doradza jak lokować pieniądze.

 

 

 

 

 

 

 

rynekRynek w Smyrnie / Jacek Dehnel. – Warszawa : Wydaw. W.A.B., 2007.

Autor znakomitej „Lali” tym razem prezentuje swoje młodzieńcze opowiadania. Poruszające  i przewrotne.  Spod pozornej zwyczajności przebija magia i zaczarowany świat barw, gestów.

 

 

 

 

 

 

cyfrowaCyfrowa twierdza / Dan Brown. – Warszawa : Albatros, 2004.

Wprawdzie nie zapiera tchu i nie porywa,  jak „Kod Leonarda da Vinci” czy „Anioły  i demony”, ale miłośnicy gatunku na pewno nie będą zawiedzeni.

 

 

 

 

 

 

intensywIntensywność / Dean Koontz. – Warszawa : Albatros, 2007.

Książki Koontza utrzymane są w konwencji psychologicznego dreszczowca. Stanowią osobliwe połączenie horroru, sensacji i innych gatunków  literackich. Bohaterką „Intensywności” jest młoda kobieta, która w dzieciństwie była świadkiem okrutnego zabójstwa przyjaciółki i jej rodziny. Napięcie towarzyszy czytelnikowi do ostatnich stron powieści.

 

 

 

 

 

filaryFilary Ziemi / Ken Follett. – Warszawa : Albatros, 2008.

Autor znany przede wszystkim z powieści sensacyjnych, tym razem  proponuje czytelnikowi monumentalną sagę historyczną, której akcja rozpoczyna się w XII-wiecznej Anglii. Pierwszy tom sagi,  „Filary ziemi”,  to opowieść o niezwykłej miłości z intrygami, zdradą i walką o władzę w tle.

               

                                                                                                                                                 

 

 

    (es)