10 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego. Tym razem sięgnęliśmy po wiersze Marii Konopnickiej, stad hasło konkursu „Pojedziemy w cudny kraj – spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”. Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych. Po raz pierwszy organizowany był w formule online.  Do konkursu zgłosiło się 32 uczestników z piętnastu szkół podstawowych powiatu płońskiego. Wszystkie nagrania wierszy, które do nas dotarły, ukazały niezwykłe zaangażowanie uczestników, wrażliwość poetycką i troskę o szczegóły interpretacyjne.  Do oceny umiejętności recytatorskich uczniów i czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem konkursu zaprosiliśmy Katarzynę Myszyńską – I LO w Płońsku, Annę Gajewską – Zespół Szkół nr 2 w Płońsku, Małgorztę Lelińską-Tobolską - Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, Magdalenę Gmurczyk-Okrasę – Zespół Szkół w Czerwińsku nad Wisłą, Aleksandrę Wilk – Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku. Jury zebrało się na posiedzeniu w dniu 21.04.2022 r., po obejrzeniu i wysłuchaniu przesłanych nagrań, dokonało wyboru laureatów.  Przyznano następujące nagrody :

I miejsce Julia Figurska – Szkoła Podstawowa w Nacpolsku

II miejsce – Nikola Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa w Sochocinie

III miejsce (ex aequo) – Barbara Piwońska – Szkoła Podstawowa w Koziebrodach

Urszula Obycz – Szkoła Podstawowa w Szczytnie

Wyróżnienia otrzymali :

Alicja Łukaszewska – Szkoła Podstawowa w Sarbiewie

Blanka Przetacka – Szkoła Podstawowa nr 4 w Płońsku

Karol Machnacki – Szkoła Podstawowa w Dzierzążni

Lena Łukasiak – Szkoła Podstawowa w Sochocinie

Marcelina Kornatowska  - Szkoła Podstawowa w Zaborowie

Natalia Wyrwich – Szkoła Podstawowa nr 1 w Płońsku

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 maja. W Czytelni zgromadzili się wszyscy laureaci wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście - pani Grażyna Brzezińska - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, której częścią jest Filia w Płońsku oraz pan Dariusz Konofalski – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku i pan Piotr Koper - specjalista ds. marketingu w BS w Płońsku.

Nagrody dla laureatów ufundował Bank Spółdzielczy w Płońsku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie a laureatom gratulujemy!