Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kangurek” w Płońsku od najmłodszych lat chętnie biorą udział w zajęciach, w których poznają utwory literackie pisane dla najmłodszych. Z okazji Światowego Dnia Poezji Renata Grabowska odwiedziła dzieci z grupy Żyrafki. Podczas zajęć 6-latki miały okazję poznać twórczość Juliana Tuwima a także przekonać się, że teksty „Lokomotywy”, „Rzepki” czy „Ptasiego radia” mogą być inspiracją do wielu świetnych zabaw. Z kolei dzieci z grupy Sowy z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczestniczyły w zajęciach z elementami biblioterapii. Temat „Inny nie znaczy gorszy” został przygotowany w oparciu o baśń H. CH. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. To piękna opowieść  o tym, że nie należy oceniać innych po wyglądzie zewnętrznym. Dzieci z grupy Sowy z Niepublicznego Przedszkola Kangurek w Płońsku doskonale wiedzą o tym, że taka opinia jest niesprawiedliwa i krzywdząca.