Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiega on pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Nasza biblioteka przygotowała – cykl 4 zajęć „Z bajką przez świat”, z wykorzystaniem interaktywnych pomocy dydaktycznych:

1. „Wizyta na Grenlandii w pałacu Królowej Śniegu” – baśń duńska
  2. „W morskich przestworzach szukamy złotej rybki” – baśń niemiecka
  3. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”
  4. „W indiańskiej wiosce wyprawa ku słońcu” – baśń indiańska

11 października uczniowie klas I-III z SP w Kucicach Nowych uczestniczyli w zajęciach „W indiańskiej wiosce – wyprawa ku słońcu. Podczas zajęć dzieci poznały baśń indiańską „O powstaniu człowieka” ze zbioru „Biały Mustang”  Sat-Okh, później poddano dzieci próbom sprawdzającym ich bystry wzrok,  słuch, zręczność aby mogli zostać prawdziwymi Indianami. Było też malowanie twarzy, indiańskie okrzyki i dobra zabawa. W zajęciach o tym samym temacie  uczestniczyli uczniowie z SP w Dzierzążni, SP w Zaborowie oraz SP w Sarbiewie. Wszystkie lekcje prowadziła Katarzyna Karczewska, wykorzystując magiczny dywan, interaktywna ścianę i eduglobus.