19 października odbyło się spotkanie dla zainteresowanych nauczycieli powiatu płońskiego i dotyczyło wykorzystania escape roomu na lekcjach. W dosłownym tłumaczeniu escape room to pokój zagadek, gdyż uczestnicy zabawy znajdują się w pomieszczeniu, z którego mogą się wydostać po rozwiązaniu zagadek. W nieco zmodyfikowanej formie metoda ta świetnie sprawdza się w szkole ponieważ jest formą nauki przez zabawę. Rozwiązanie zadań wymaga pracy zespołowej, uczniowie wykonując zadanie, dzielą się swoją wiedzą i wykorzystują umiejętności. Jest to też doskonała okazja do integracji i poznania klasy. Spotkanie poprowadziły nasze koleżanki z BP w Ciechanowie- Małgosia Komor i Wioletta Gałązka. Pierwszym punktem zajęć był udział w escape roomie przygotowanym dla uczestników. Następnie zapoznaliśmy się z podstawami tworzenia escape roomu, omówiliśmy narzędzia TIK przydatne w tworzeniu gry a na koniec uczestniczki spotkania przeszły escape room online w programie Genially.