Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Płońsku  zorganizowała konkurs na prezentację multimedialną „Rok 2020 – Rokiem Świętego Jana Pawła II”. Konkurs zrealizowano w X-XI 2020 r. a skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych powiatu płońskiego. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną a także odnajdywania, wyboru i selekcjonowania dostępnych informacji. Komisja konkursowa w składzie : Katarzyna Karczewska – BP w Płońsku, Marta Domańska –  I LO w Płońsku, Monika Karwowska-Gloch SP nr 1 w Płońsku oraz Krzysztof Kłodowski – SP w Szczytnie, oceniała zgodność treści prezentacji z tematem konkursu, zawartość merytoryczną i poprawność językową oraz przejrzystość informacji. Brano także pod uwagę wkład pracy, wykorzystane źródła wiedzy oraz estetykę, kreatywność i oryginalność prezentowanego materiału. Wyróżniono następujących uczniów :

I miejsce – Blanka Bogucka z SP 2 w Płońsku

II miejsce – Maria Szczypa z SP w Koziebrodach

III miejsce (ex aequo) – Patrycja Giera i Urszula Aleksandrowicz, obie z SP 3 w Płońsku.

Laureatom gratulujemy zaś wszystkim uczniom biorący udział w naszym konkursie pragniemy podziękować za uczestnictwo. Uroczyste wręczenie nagród, które ufundowała Biblioteka Pedagogiczna, odbędzie się po powrocie do nauczania stacjonarnego.