„Moje emocje i uczucia” to program z elementami biblioterapii, który realizuje Renata Grabowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, w klasie I Szkoły Podstawowej w Kucicach Nowych. Celem programu jest rozwijanie umiejętności rozpoznawania i wyrażania uczuć, akceptacji uczuć, które się w nas rodzą oraz uczenie się otwartego mówienia o swoich problemach. Pierwsze, listopadowe zajęcia odbyły się w sposób tradycyjny w klasie szkolnej. Uczniowie poznawali różne emocje w oparciu o książkę Anny Llenas „Kolorowy potwór”. Kolejne, grudniowe zajęcia, ze względu na pandemię i przejście na nauczanie zdalne odbyły się w formie online. Tym razem celem lekcji była próba odpowiedzi na pytanie o czym mówi nam złość. Pomógł w tym tekst Virgini Waltrs „Wspaniały potwór Mateusza” oraz zadania, które uczniowie mieli wykonać samodzielnie.

(RG)