kropkagl15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jest to dość nowe święto a zaczęło się od wydanej w 2003r. książeczki Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Opowiada ona o dziewczynce, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku po raz pierwszy uczestniczyła w tym radosnym święcie. Współorganizowaliśmy Dzień Kropki w SP              w Nowych Kucicach. Zajęcia poprowadziła nasza koleżanka Aleksandra Wilk we współpracy z Marzanną Jaroszewską – wychowawczynią klasy I. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci                  z klas I – III wraz z wychowawczyniami. Dzieciom przybliżono ideę święta a potem były piosenki, bajka, zgadywanki, zabawy pobudzające kreatywność. Nie mogło zabraknąć też prac plastycznych. Wszystko to z motywem przewodnim, jakim jest KROPKA – początek każdego działania i symbol kreatywności. Cieszymy się też, że udało nam się rozpropagować tę inicjatywę wśród nauczycieli      i bibliotekarzy współpracujących z naszą placówką i że tak chętnie przyłączyli się do akcji. Przygotowaliśmy                    i przekazaliśmy materiały, które mamy nadzieję, były pomocne przy organizacji zajęć w szkole. Zajęcia odbyły się m.in. w szkołach SP nr 2 w Płońsku i SP w Czerwińsku.