20 listopada 2019r. – zajęcia w przedszkolu

20 listopada Renata Grabowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, poprowadziła zajęcia dla przedszkolaków. W grupie Muchomorki zrealizowała zajęcia „Podróż z biegiem Wisły”. Miały one na celu zainteresować dzieci pięknem naszego kraju. Dzieci poznały największą polską  rzekę od źródeł do ujścia oraz niektóre leżące nad nią miasta i ich zabytki. W grupie Pszczółki przeprowadzony został temat „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”.  Celem zajęć było kształtowanie postawy patriotycznej oraz tożsamości narodowej u dzieci. Zajęcia w obu grupach przeprowadzono z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.  Zajęcia odbyły się w ramach projektu, który realizuje Przedszkole Nr 3 w Płońsku pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Jednym z elementów  tego projektu był realizowany w listopadzie „Tydzień legend i baśni polskich”.