20 lutego odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu płońskiego. W tym roku szkolnym członkowie sieci zdecydowali się na temat przewodni „Biblioteka szkolna w dobie reformy oświatowej”.  Poruszamy więc różne zagadnienia dotyczące pracy bibliotekarzy szkolnych. Tym razem tematem były „Otwarte zasoby edukacyjne – Polona, Libra, Academica ”.Nauczyciele w swojej pracy korzystają z zasobów internetowych, sami również zamieszczają wiele materiałów warto więc znać źródła, po które można sięgać oraz zasady regulujące wykorzystywanie zamieszczanych materiałów z poszanowaniem praw autorskich. Temat jest bardzo obszerny więc na naszym spotkaniu zasygnalizowane zostały tylko główne wątki, z uwzględnieniem przede wszystkim tych zasobów, z których korzystanie umożliwia Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie i jej Filia w Płońsku. Poza tym, jak zawsze na takim spotkaniu, była okazja do omówienia innych bieżących problemów.